نشست‌ هم‌اندیشی رییس دانشگاه تهران با تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، نشست دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی و دبیران کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان با دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای نشست دکتر سرسنگی، گزارش اجمالی از فعالیت‌های تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان طی سال گذشته ارائه کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: از ۱۵۰ طرح انجمن‌های علمی – دانشجویی، ۳۰ طرح کانون‌ها و بیش از ۱۲۰ نشریه در سال ۱۳۹۸ حمایت شده است و انتخابات نشریات دانشجویی برخلاف سال‌های گذشته در دور اول به حد نصاب رسید.

در ادامه دکتر محمود نیلی‌ احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: فعالیت‌های دانشجویی نوآوری و کارآفرینی را در بخش‌های مختلف به همراه دارد زیرا نوآوری و کارآفرینی بیشتر از کلاس درس ناشی از عملکرد در میدان است و یکی از آن میدان‌ها تشکل‌ها و فعالیت‌های دانشجویی است.

وی تاکید کرد: اگر دانشجو در دوران تحصیل تجربه فعالیت خلاقانه و نوآورانه داشته باشد نیازی به شغل دولتی ندارد و به محض خروج از دانشگاه می‌تواند کسب و کار خود را ایجاد کند.

در بخشی از نشست نمایندگان کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی دانشجویی مشکلات و مباحث خود را اعم از مشکلات ساختار، بودجه‌ای و مالی، عدم توجه به بخش فرهنگ نسبت به بخش‌های دیگر در دانشگاه را مطرح کردند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *