395 هزار نفر در طرح ضربتی بانک ها، وام ازدواج گرفتندبه گزارش دوشنبه تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در این مدت 47 هزار نفر نیز مراحل ثبت نام شامل پذیرش در شعبه، ارایه مدارک و… را گذرانده و در مرحله دریافت وام قرار گرفته اند.
همچنین حدود 98 هزار فقره از مجموع وام‌های پرداختی در استان‌های محروم و کم‌برخوردار و 297 هزار فقره پرداخت نیز در سایر استان‌ها و مناطق کشور پرداخت شد.
تا پیش از اجرای طرح در اول مردادماه شمار افراد در صف ثبت نام در سامانه وام ازدواج، 500 هزار نفر بود که در پایان هفته هشتم از اجرای طرح ضربتی، 310 هزار نفر از آنان کاهش یافت.
همچنین تعداد افراد در صف سامانه وام از 500 هزار نفر در آغاز طرح به 190 هزار نفر در بیست و پنجم شهریورماه 1396 کاهش یافته است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی، نبود تعادل در تعداد پرداختی وام و کاهش متقاضیان در صف به دلیل ثبت نام حدود 127هزار نفر متقاضی جدید در طول اجرای طرح است.
727 هزار فقره وام ازدواج از آغاز سال تاکنون پرداخت شد که 54 درصد آن (395 هزار فقره) مربوط به هشت هفته اجرای طرح بود.
در چهار ماهه نخست امسال 76 هزار نفر در مناطق محروم وام گرفتند اما در مدت هشت هفته از اجرای طرح و با توجه به اولویت تعیین شده از سوی بانک مرکزی حدود 98 هزار نفر از تسهیلات فوق بهره مند شده اند.
همه افراد ثبت نام کننده تا پیش از تیرماه 1396 تعیین شعبه شده یا در حال طی سایر مراحل اخذ وام هستند.
در هشت هفته از اجرای طرح، تعداد وام دریافتی از سوی متقاضیان زن 181 هزار نفر و متقاضیان مرد 214 هزار نفر بود. بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج در این دوره از نظر سنی بین زنان، 20 تا 25 سال و در آقایان بین 25 تا 30 سال سن دارند.
در پایان مردادماه 340 هزار نفر در صف پرداخت تسهیلات قرض الحسنه قرار داشته اند که در پایان هفته هشتم این تعداد به 190 هزار نفر در صف کاهش یافت که 158 هزار نفر تعیین شعبه شده و در حال گذراندن سایر مراحل اند.
از حدود 32 هزار نفر متقاضی باقیمانده تعیین شعبه نشده، قریب به اتفاق آنان از سه ماهه دوم امسال به بعد در سامانه ثبت نام کرده اند.
به گزارش ایرنا، طرح ضربتی وام ازدواج از آغاز مردادماه امسال با مشارکت بانک های ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، مسکن، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان آغاز شده است و به گفته رییس کل بانک مرکزی اجرای آن تا زمان به صفر رسیدن صف متقاضیان دریافت تهسیلات ادامه می یابد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**2025*1961* تنظیم: لیلا جودی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید