«همه دزدها که دزد نیستند» نمایش برگزیده دانشجویی

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این اختتامیه با حضور دکتر سرسنگی ـ معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در تالار رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد که محمدرضا عابدی، دیبا بیهقی، پریسا دهقانی، شقایق مرسلی، متین رضایی، مهرگان میرعلوی، محمدرضا کازرانی، امیرحسین فراشباشی و حسین مهدوی کیا به اجرای صحنه‌ای پرداختند.

صفرومین رویداد تئاتر فنی با برگزاری دو بخش رقابتی و نشست‌های تخصصی در حالی به کار خود پایان داد که بخش نشست‌های تخصصی با همکاری مرکز تئاتر تجربی دانشگاه تهران، و با رویکرد بینارشته‌ای و با تاکید بر نگاه رشته‌های مختلف به نمایش در پردیس هنرهای زیبا برگزار شد.

بخش رقابتی، گروه‌های حاضر در رویداد پس از دو مرحله بازبینی- مشاوره توسط دانشجویان ادوار تئاتر فنی و دانشجویان فعال ادوار کانون تئاتر دانشگاه تهران، انتخاب شده و به ‌مرحله داوری راه یافتند و سازوکار انتخاب اجراها با تاکید بر کار گروهی و مشاوره با کارگردان‌ها صورت پذیرفت.

 مهیار پوربابایی، فائزه دائمی، محمد خراسانی، عارفه صادق محمدی، رضا مداح، آتنا مجلسی، عرفان معجونی، علی مؤذن و میرعماد میری ارزیابی کیفی و مشاوره به گروه‌ها را برعهده داشتند.

مرحله داوری، با شرکت پنج گروه نهایی راه یافته به بخش رقابتی برگزار شد و داوری و امتیاز دهی به گروه ها بر اساس تماشای کامل اجراها و گفت و گو با کارگردان ها صورت گرفت. مرتضی جلیلی دوست، پرنیا شمس و صبا نجاتی از برگزیدگان جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی و از فعالان تئاتر دانشجویی، داوری و امتیازدهی نهایی به گروه ها را برعهده داشتند.

پنج گروه نهایی بخش رقابتی در پنج شب در تالار رجب بیگی دانشکده فنی اجرا رفته و رده‌بندی نهایی گروه‌ها با پنجاه درصد امتیاز هیئت داوری و پنجاه درصد امتیاز مخاطب انجام شد. 

نمایش “همه دزدها که دزد نیستند” به کارگردانی علیرضا مسعودی، تندیس رویداد، نمایش برگزیده و جایزه گروه اول را به خود اختصاص داد و“اتاق ورونیکا” به کارگردانی سینا مهنی، نمایش شایسته تقدیر و جایزه گروه دوم را گرفت و نمایش شایسته تقدیر و جایزه گروه سوم هم به “نمایش غرب غم زده” به کارگردانی کوثر محمدباقر زاده رسید.

همچنین نمایش “همه دزدها که دزد نیستند” بعنوان نمایش برگزیده رویداد، فرصت اجرا و بلیط فروشی در دانشگاه را کسب کرد که تمام عواید بلیط فروشی برای خود گروه خواهد بود.

در آخر نمایش “اوله‌آنا” به کارگردانی فرنود سمیع یوسفی به‌عنوان پرمخاطب‌ترین اجرای بخش رقابتی صفرومین رویداد تئاتر فنی انتخاب شد.

صفرومین رویداد تئاتر فنی از ۱۹ آذر تا ۷ دی ماه ۱۳۹۸ با همکاری کانون تئاتر دانشکده فنی دانشگاه تهران، کانون نمایش دانشگاه تهران (باشگاه دانشجویان) و دانشجویان فعال کانونی دانشکده فنی، با حمایت معاونت فرهنگی پردیس دانشکده‌های فنی و اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و به دبیری امیرحسین شیرالی برگزار شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *