170 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی خراسان شمالی به بانک ها معرفی شدحسن نوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: این میزان تسهیلات برای اجرای یکهزار و 367 طرح مشاغل خانگی به بانک ها معرفی شده است.
وی افزود: تاکنون 21 میلیارد و 960 میلیون ریال به 129 طرح مشاغل خانگی استان پرداخت شده است.

* 6900 نفر متقاضی شرکت در طرح کارورزی
نوری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه یکی از راهکارها برای کاهش بیکاری و کمک به مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاهی، اجرای طرح کارورزی است گفت: در استان 6 هزار و 900 دانش آموخته دانشگاهی در طرح کارورزی ثبت نام کردند که از این تعداد چهار هزار و 600 نفر واجد شرایط این طرح بودند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: تاکنون دستگاه ها و نهادهای مختلف استان با 250 نفر از دانش آموختگان دانشگاهی قرار داد منعقد کرده اند و این کارورزان را به مدت 6 ماه در محیط کار واقعی به کار می گیرند البته از برخی مزایا همچون معافیت بیمه ای برخوردار می شوند.
وی اظهار کرد: تاکنون 330 واحد پذیرنده کارورز در استان برای به کارگیری کارورزان ثبت نام کرده اند و مدارک 110 واحد نیز در حال تکمیل است.
طرح مهارت آموزی نیز برای دانش آموزان اجرا می شود و در آن دانش آموزان در محیط کار واقعی مهارت های مختلف را یاد می گیرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: سهم این استان در این طرح، به کار گیری 520 نفر کارآموز است که تاکنون 170 نفر جذب شده اند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185 / 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخ دهید