یک هزار حرفه مهارتی در آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان ارائه می شودبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ابوطالب جلالی در حاشیه برگزاری نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اردستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این آموزش ها در بخش های صنعت، خدمات فنی، گردشگری، آی تی، آی سی تی و مشاغل خانگی به متقاضیان ارائه می شود.
وی هدف از ارائه آموزش ها به متقاضیان را ایجاد فرصت شغلی در مرکزهای صنعتی و تشکل های صنفی کوچک و خوداشتغالی بیان کرد و افزود: سالانه حدود60 هزار نفردرمرکزهای آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان آموزش های لازم را فرا می گیرند.
جلالی ایجاد اشتغال را نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه دستگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: اشتغال فقط در چارچوب سرمایه گذاری ایجاد نمی شود بلکه اصلی ترین مقوله در ایجاد اشتغال توانمندی است که با مهارت آموزی محقق می شود.
به گفته وی، بیش از 65 درصد افرادی که در مرکزهای آموزش فنی و حرفه ای آموزش دیده اند، موفق به ورود به بازار کار شده اند.
وی بااشاره به ظرفیت های فراوان اردستان درخصوص ایجاد اشتغال نیز یادآور شد: کاهش نرخ بیکاری، وجود معدن ها و زیرساخت های گردشگری می تواند، اشتغال بیشتری در این شهرستان ایجاد کند.
شهرستان اردستان با 6 مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهری و روستایی و جمعیت 43 هزار نفر در 118کیلومتری شمال مرکزاستان اصفهان قرار دارد.
7431/6136 خبرنگار: رحمت الله عامری نیا – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید