کرباسیان: باید تا پایان سال 18 دستگاه ایکس ری به گمرک اضافه شودبه گزارش عصر یکشنبه وزارت امور اقتصادی و دارایی، «مسعود کرباسیان» افزود: بحث تحقق درآمدهای پیش بینی شده، امسال بسیار جدی است و با هدایت و نظارت صحیح، باید حتما به انجام برسد.
کرباسیان همچنین پیگیری اقدام گمرک جمهوری اسلامی در زمینه اطلاع رسانی و حقوق شهروندی را خواستار شد.
وی بر توجه بیشتر به وضع رفاهی کارکنان وزارتخانه بویژه در شهرستان ها و فراهم سازی امکانات مناسب اداری و اجرایی، تلاش برای راهبری بهتر سیستم های موجود، تعامل موفق با بخش های دیگر و پیگیری «سلامت اداری» در وزارتخانه و سازمان های زیرمجموعه تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، همزمان با معارفه «فرود عسگری» به عنوان رییس کل جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران که تا پیش از این سرپرستی این مجموعه را بر عهده داشت، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز معرفی شد.
بر این پایه، «مهدی قدمی» به عنوان جانشین «محمد شرفشاهی» در این جایگاه قرار گرفت.
عسگری که کارشناسی ارشد مدیریت دارد، پیش از این مدیرکل گمرک استان اصفهان، مازندران، بوشهر و یزد بود و پیش از جابجایی کرباسیان از ریاست گمرک در دولت یازدهم به وزارت اموراقتصادی و دارایی در دولت دوازدهم، در جایگاه معاونت فنی و امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار داشت.
قدمی که اکنون با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی را بر عهده گرفته است پیش از این تجاربی مانند معاونت امور مالی، توسعه مدیریت و حقوقی وزارت رفاه و تامین اجتماعی وقت و معاون امور مالی و پشتیبانی سازمان تربیت بدنی را در کارنامه دارد.
مدیرعاملی مجموعه هایی چون گروه مالی بانک ملت، شرکت آلومینیوم المهدی، گروه بازرگانی شاهد، عضویت در هیات مدیره سازمان اقتصادی کوثر، بورس کالا و ریاست هیات مدیره بورس و اوراق بهادار تهران از دیگر تجارب وی محسوب می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین شرفشاهی (معاون پیشین توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد) را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.
«نادر آریا» نیز مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور دولت الکترونیک شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام*9186*1961*تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید