پیش بینی تهاتر 4هزار میلیارد ریالی بدهی های ایدرو و ایمیدرو در بودجه آتیبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در لایحه بودجه سال آتی اعلام شده است مطالبات پیش از سال 1397 ایدرو و ایمیدرو تا سقف چهار هزار میلیارد ریال از طریق گردش خزانه تهاتر می‌شود.
برپایه این گزارش، رییس هیات عامل ایمیدرو بارها بویژه در دیدار اخیر با نمایندگان کمیسیون نظارت بر اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی بر تهاتر طلب ها با بدهی های این سازمان تاکید کرده بود.
به گفته «مهدی کرباسیان»، 46 هزار میلیارد ریال از دولت طلب داریم اما در صورت کسب اجازه تهاتر، پولی نمی خواهیم.
تهاتر بدهی ها با طلب ها پس از تایید سازمان حسابرسی،‌ یکی از راه هایی است که توان مالی سازمان ها را برای انجام وظایف توسعه ای خود یاری می کند.
در تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 97 کل کشور آمده است: به دولت اجازه داده می شود مطالبات پیش از سال 1397 سازمان های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بابت مشارکت در تامین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن و همچنین مطالبات این سازمان ها و شرکت ملی صنایع پتروشیمی بابت سهم آنها از واگذاری سهام مطابق قوانین مربوط را با بدهی آنها به دولت بابت مالیات و سود سهام تا سقف چهار هزار میلیارد ریال به صورت جمعی- خرجی از طریق گردش خزانه تهاتر کند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری امروز (یکشنبه) با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 1397 را تقدیم کرد.
سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آتی 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.
در لایحه بودجه سال 1397، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، افزون بر چهار میلیون و 249 هزار میلیارد ریال است.
بودجه عمومی شامل 2 بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می شود.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام : @IRNAeco
اقتصام* 3065 *1961
تولید: محمد ملک دار *انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخ دهید