پیش بینی تندباد و رگبار پراکنده در شمال خوزستانکوروش بهادری سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پدیده ناپایداری هوا شامل وزش باد تند، رعد و برق، بارش پراکنده به ویژه در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات خوزستان تا بعدازظهر چهارشنبه شاهد خواهیم بود.
وی افزود: دوشنبه شب در سه شهر مسجد سلیمان، لالی و ایذه توفان رخ داد به گونه ای که سرعت باد در لالی در 2 ساعت به 100 کیلومتر بر ساعت و افق دید به یک کیلومتر رسید و 2 میلیمتر بارش باران نیز گزارش شد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: ایذه نیز دوشنبه شب توفان با 70 کیلومتر بر ساعت و مسجدسلیمان تندباد با 35 کیلومتر بر ساعت را تجربه کردند.
وی با اشاره به وجود رطوبت نسبی هوا در 24 ساعت گذشته و امروز در برخی نقاط استان گفت: میزان رطوبت در صبح سه شنبه در ماهشهر 84 درصد، آبادان 83 درصد، شادگان 82 درصد، هندیجان 74 درصد، اهواز 62 درصد، امیدیه و آغاجاری 60 درصد و دزفول 56 درصد گزارش شد.

بهادری با بیان اینکه پیش بینی می شود شرجی تا شنبه ادامه داشته باشد اظهارکرد:گرمترین نقطه خوزستان در 24 ساعت گذشته آبادان با دمای 46 درجه سانتیگراد و خنکترین نقطه تاراز با دمای 18 درجه سانتیگراد بود؛ همچنین بیشینه و کمینه دمای اهواز بین 43 و 24 درجه سانتیگراد در نوسان است.
7164 / 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیانتهای پیام /*


پاسخ دهید