مخزن های انبار نفت منطقه زنجان مجهز به سیستم های اندازه گیری شدمحمود آقامحمدیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تجهیز مخزن های نفت به سیستم LG/TG اطلاعات این مخازن به طور دقیق قابل مشاهده است.
به گفته وی، فرآورده مخزن به لحاظ موجودی گردانی، دما و محاسبات پورسانت بدون دخالت سیستم سنتی دستی قابل اندازه گیری و مشاهده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: انبار نفت این منطقه جزو انبارهای ممتاز در اجرای این سیستم، نگهداشت و پایش اطلاعات مخزن هاست.
آقامحمدیان ادامه داد: سیستم LG/TG فراورده های نفتی موجود در مخازن را به لحاظ کمی و کیفی ارزیابی و مانیتورینگ این سیستم علاوه بر عملیات پخش در تاسیسات خطوط لوله نیز مستقر و به صورت آنلاین مورد بهره برداری آن شرکت نیز قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات نصب شده روی مخازن به صورت سطح سنجی (امواج رادیویی) عمل می کند و سنسورهای دمایی مستقر در داخل مخزن در فاصله 2 متری، دقت محاسبه دمای فراورده را بالا می برد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: ایجاد آلارم ها و تنظیمات متنوع بر روی نرم افزار آن به کاربر کمک قابل توجهی در افزایش دقت در رسید و برداشت از مخازن در ارتفاعات مجاز می کند.
آقامحمدیان یادآورشد: اجرای این پروژه از اقدامات مهم سطح عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به شمار می رود که در انبار نفت منطقه زنجان به طور کامل اجرا و در حال بهره برداری است.
به گزارش ایرنا، راه اندازی و تثبیت سیستم اندازه گیری LG/TG در ثبت اطلاعات مانیتورینگ مخازن انبار فرآیندی است که از سال 88 در انبار نفت زنجان به صورت نمونه در دست اجرا قرار داشت که با تلاش نیروهای عملیاتی مستقر در تاسیسات و عملیات انبار نفت شهید تندگویان و پایش های مستمر پس از هشت سال به مرحله اجرا در آمد.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


پاسخ دهید