عملیات پخش آسفالت بزرگراه جیرفت – سه راهی بم آغاز شدعباس ثمره روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی پخش آسفالت باند دوم محور جیرفت – سه راهی بم به طول هشت کیلومتر در حال اجرا و در صورت تامین قیر تا مهرماه سال جاری لایه اول آن به پایان می رسد.
مدیریت ساخت و توسعه راه های جنوب کرمان ادامه داد: پخش آسفالت این محور با اعتبار 35 میلیارد ریال در حال انجام است.
وی تصریح کرد: باند دوم محور جیرفت – سه راهی بم به طول 47 کیلومتر در حوزه اداره کل راه و شهر سازی جنوب استان کرمان واقع شده است که تاکنون 25 کیلومتر از این محور آسفالت شده و زیر بار ترافیک است.
وی بیان کرد: محور جیرفت به سه راهی بم محل تلاقی سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان است که نقش اساسی در ترانزیت کالا از خلیج فارس به کشور افغانستان دارد.
ثمره افزود: علاوه بر حمل مسافر و کالا، محصولات کشاورزی تولید شده منطقه جنوب کرمان از این محور به سایر بازارهای مصرف ارسال می شود که نشان از اهمیت این محور دارد.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب را پوشش می دهد.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز** انتشار دهنده: روح الله صائب*
7450/6003انتهای پیام /*


پاسخ دهید