ساخت پنج طرح و افتتاح 2 طرح عمرانی در شهرستان اردکان آغاز شددر مراسم یادشده محمود زمانی قمی استاندار یزد ، محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، هادی مقیمی فرماندار ، تعدادی از مسئولان محلی و نیز خیرین شهرستان حضور داشتند .
طرح های بهره برداری شده شامل سالن چند منظوره مرحومان عباس و فاطمه وراثی با 50 متر مربع زیربنا و با صرف سه میلیارد و 500میلیون ریال هزینه ساخته شد و نیز میدان حضرت ابوالفضل(ع) که با 600 میلیون ریال هزینه احداث شده است.
همچنین عملیات اجرایی سالن نمازخانه مدرسه مریم در زمینی به مساحت 250 متر مربع در 2طبقه و با هزینه ای افزون بر سه میلیارد ریال ، میدان امام رضا (ع) و بوستان مزرعه سیف با هزینه ای بیش از چهار میلیارد ریال و 2طرح معابر فاز 2 مسکن مهر و خیابان ورودی آن با هزینه ای افزون بر پنج میلیارد ریال شروع شد.
همچنین عملیات اجرایی بیمارستان 160 تختخوابی شادروان مسعود فرزان در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع و در پنج طبقه شروع شد، این بیمارستان از لحاظ کیفی و کمی از جمله واحدهای مجهز درمانی است که به ازای هر تخت بیمارستانی حدود 10 میلیارد ریال هزینه برآور شد.
به گزارش ایرنا، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم یادشده با اشاره به مشکلات اقتصادی و نظام بودجه ریزی در کشور گفت: در پیش بینی و عملیاتی کردن پروژه های عمران شهری باید برنامه ریزی لازم با توجه به نیازهای شهری و جامعه هدف باشد.
محمدرضا تابش اظهار کرد: همه محلات شهر باید از پروژه های عمرانی سهمی داشته باشند تا امکانات عادلانه در سطح شهر توزیع شود.
وی با تاکید بر تکمیل فعالیت عمرانی طرح های نیمه تمام قبل از افتتاح افزود: کیفیت طرح ها نباید فدای سرعت کار شود.
فرماندار اردکان نیز با بیان اینکه بر حسب وظیفه ، از همت بالای خیرین و دلسوزان مردم تشکر می کنم، تصریح کرد : وجود افراد خیر منشا خیر و برکت برای شهرستان اردکان است .
هادی مقیمی از خیرین دعوت کرد که به ساخت طرح های آموزشی، فرهنگی ، هنری و ورزشی اهتمام داشته باشند تا زمینه رشد نوجوانان و جوانان منطقه بیشتر مهیا شود.
امام جمعه اردکان هم با تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و تشکر از اقدام نیکو و ارزنده خیرین افزود : اسلام ، دین حسن خلق است و توصیه به تواضع و مکارم اخلاقی دارد .
حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر اضافه کرد: زیبایی ظاهری ارزشی ندارد مهم زیبایی اخلاق است.
همچنین رئیس آموزش و پرورش اردکان با بیان اینکه خیرین دست به دست هم دهند،مشکلات این نهاد را در تامین فضای آموزشی رفع کنند، اظهار کرد : خیرین بر حسب نیاز جامعه امروزی و کمک به دولت و آموزش پرورش در امر مدرسه سازی و تحصیل کمک کرده و می کنند.
محمد اشرفیان ادامه داد : با این کار مسئولان دلگرم می شوند و کارهای بیشتری انجام می شود.
وی با بیان اینکه جمعیت دانش آموزان شهرستان اردکان رو به رشد است و این مساله باعث شد که نیازهای این نهاد بیش از پیش بیشتر شود ، تصریح کرد : اولویت آموزش و پرورش تخریب و بازسازی مدارس فرسوده است که در این زمینه خیرین به آموزش و پرورش کمک های خوبی کرده اند.
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544/ 2047 خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


پاسخ دهید