دائمی: نخست وزیر ارمنستان به تهران می آیدبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علیرضا دائمی پنجشنبه شب در آئین بیست و ششمین سالگرد استقلال ارمنستان در باشگاه آرارات با تبریک بیست و ششمین سالگرد استقلال ارمنستان به سفیر این کشور در تهران اظهار داشت: روابط ایران و ارمنستان نمونه دوستی میان پیروان ادیان الهی در کنار یکدیگر است و در همین ارتباط در 26 سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک به بالندگی و شکوفایی و امنیت جمهوری ارمنستان از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است.
وی ادامه داد: در این چارچوب ما معتقدیم اختلافات و بحران های موجود در منطقه باید با گفت و گوهای مسالمت آمیز و سازنده حل و فصل شود.
وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر گام‌های مثبتی در عرصه روابط سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، تجاری و سایر زمینه‌های همکاری میان دو کشور برداشته شده است.
دائمی گفت: اما همسان سازی روابط در عرصه‌های گوناگون نظیر ارتقای روابط اقتصادی نیازمند فعالیت، تلاش و جدیت بیشتری از سوی بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور است.
وی با اشاره به برگزاری 14 نشست هیات های ایرانی و ارمنستانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور از برگزاری نشست آتی این کمیسیون در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دیدارهای دو جانبه رئیسان جمهوری دو کشور، معاون اول رئیس جمهوری و نخست وزیر ارمنستان، وزیران امورخارجه و سایر وزارتخانه‌ها و مقام های عالی رتبه دو کشور به طور مرتب انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته به ایروان گفت: در این سفر پنج سند همکاری میان دو کشور امضا شد و رئیس جمهوری ارمنستان امسال برای دومین بار برای شرکت در آئین تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کرد.
دائمی با اشاره به مناسبات دوجانبه ایران و ارمنستان اظهار داشت: روابط دو کشور مبتنی بر حسن همجواری و تکیه قوی بر مشترکات تاریخی و فرهنگی دو ملت است.
دائمی با بیان این که نهادهای دولتی برای فراهم کردن زیرساخت های لازم برای این همکاری ها آمادگی کامل دارند، به برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان در ماه های آینده در ایروان اشاره کرد.
**سفر نخست وزیر ارمنستان به تهران
وی همچنین گفت: سفر نخست وزیر ارمنستان به تهران نیز به منظور پیگیری موثرتر همکاری های اقتصادی دو کشور در دستور کار قرار دارد؛ تعامل سازنده ای در زمینه اقتصادی میان دو کشور وجود داشته و طرح های مهمی انجام شده و یا در حال انجام است.
دائمی افزود: همکاری در زمینه انرژی، ترانزیت وعضویت ایران در اوراسیا از جمله محورهای مهم همکاری های دو و چند جانبه میان دو کشور است؛ امیدوارم با تلاش های مسئولان دو کشور روابط دو جانبه در همه زمینه ها بیش از پیش توسعه یافته و شاهد شکوفایی و رفاقت اقتصادی بین دو ملت باشیم.
سیام 6084 *1613*خبرنگار: امیر خان زاده*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


پاسخ دهید