تحقق طرحهای بزرگ مهمترین دستاورد دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش ایرنا، سید موسی خادمی چهارشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی سیمای دنا با عنوان ‘در مسیر توسعه ‘، افزود: حوزه های حمل و نقل، درمان، گازرسانی، آبرسانی و طرح های صنعتی و کشاورزی در چهار سال گذشته شاهد تحولات چشمگیری در این استان بود که با دستاورد همدلی تیم مدیریتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و همراهی مردم محقق شد.
وی اظهار کرد: رشد سه برابری اعتبارات عمرانی، کسب رتبه نخست در جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال های 1393 و 1394 در بین هشت استان هم ردیف منجر به تحقق آرزوهای بزرگ مردم در حوزه های مختلف شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: تزریق 700میلیارد ریال اعتبار به جاده پاتاوه به دهدشت درسال گذشته و تخصیص یکهزار میلیارد ریال در سال جاری سبب شد که به بهره برداری از این طرح در شهریور سال 1397 امیدوار باشیم.
خادمی ابراز داشت: تکمیل بیمارستان شهر دوگنبدان، در آستانه بهره برداری بودن بیمارستان باشت و برنامه ریزی برای بهره برداری از بیمارستان یاسوج در آبان امسال در این چهار سال چشم انداز زیرساخت های درمانی کهگیلویه و بویراحمد را روشن کرده است.
وی بیان کرد: گرفتن ردیف اعتباری پارک علم فن آوری و مشخص شدن زمین، افزایش 2 و نیم برابری جاده های چهارخطه، آغاز عملیات اجرایی چند طرح اسکان های گردشگری در شهرهای مختلف استان، هزینه 230 میلیارد ریالی برای اجرای طرح تطویل فرودگاه یاسوج، پیش بینی 140 میلیارد برای طرح ساخت راه آهن یاسوج به اقلید، بهره برداری از طرح های بزرگ پمپاژ آب کشاورزی پس از چندین سال راکد بودن، شروع عملیات اجرایی آبرسانی به چهار شهر حوزه کهگیلویه از سد کوثر و هزینه یکهزار و 100میلیارد ریالی برای طرح های صنعتی از خدمات ماندگار دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد است.
خادمی برگزاری 2 انتخابات با کمترین تنش با توجه به اینکه این استان در انتخابات های سال های قبل دارای خط قرمز در برخی مناطق بود، تلاش برای جذب سرمایه گذاران خارجی در برخی مناطق و استفاده از ظرفیت بنگاه های اقتصادی عام المنعه مانند بنیاد برکت یا کوثر مسیر توسعه استان در دولت یازدهم را هموار کرد.
وی بیان کرد: تخصیص نیافتن بخشی از بودجه های استان، جذب بخش عمده ای از سرمایه های مردم در بانک های خصوصی و خروج سرمایه ها از کهگیلویه و بویراحمد و دشواری تامین وثیقه های بانکی برای سرمایه گذاران باعث کند شدن برخی برنامه های دولت در چهار ساله اخیر شد.
وی به تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان هم اشاره کرد و افزود: بیش از 70 درصد منابع مصوب این سفر در سال گذشته محقق شد و امسال هم تخصیص های خوبی از اعتبارات سفر پارسال هیات دولت انجام شده است.
خادمی یکی از مهمترین کارهای صورت گرفته را کاهش نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و آن را نتیجه انسجام مدیریتی درون استان دانست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تامین آب 60 هزار هکتار زمین کشاورزی شهرستان کهگیلویه، تکمیل توسعه فرودگاه های یاسوج و دوگنبدان و تکمیل طرح های بزرگ حمل و نقل از نیازهای اساسی مردم در حوزه عمرانی این استان است.
خادمی گفت: جذب سرمایه گذاران بزرگ داخلی و خارجی و بازگرداندن 30درصد باقی مانده واحدهای تولیدی صنعتی به چرخه تولید زمینه را برای اشتغالزایی در کهگیلویه و بویراحمد فراهم می کند.
سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم اکنون به سمت استاندار لرستان تعیین شده است.
هیات دولت درنشست روز گذشته که به ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد، دکتر علی محمد احمدی را به عنوان استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در دولت دوازدهم تعیین کرد.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده:حسینعلی راشکی
8143/8005انتهای پیام /*


پاسخ دهید