برجام زمینه ساز مشارکت خودروسازان خارجی با ایران شدسعید باستانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون این مشارکت ها با شرکت های رنو، پژو، هیوندای و بنز در حال انجام است.
وی اظهار کرد: امیدواریم فعالیت هایی که بعد از برجام آغاز شد پایدار باشد.
وی با اشاره به شعار ‘اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال’ گفت: با توجه به اینکه گسترش هر تشکیلات جدید مغایر اصول اقتصاد مقاومتی است در شورای نگهبان با ایجاد صندوق حمایت از استادکاران مخالفت شد.
باستانی افزود: صندوقی که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود به صندوق حمایت و ترویج صنایع دستی و گردشگری تغییر نام یافت و محل اعتبار هم برای آن در نظر گرفته شد.
وی اظهار کرد: با این اقدام ایراد شورای نگهبان هم برطرف می شود و در صورت تایید و ابلاغ از همه مشاغل خانگی و صنایع دستی و گردشگری که در 121 عنوان تعریف شده حمایت می شود و باعث تحول بزرگ می گردد.
وی در باره تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: دولت لایحه خود در این زمینه را پس نگرفته و با توجه به اینکه وارد قانون بودجه می شویم بررسی آن به اواخر امسال یا اوایل سال آینده می رسد و با توجه به جو مجلس، برداشت من این است که تفکیک وزارتخانه در اولویت نمایندگان نیست.
نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام و هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 تا 15 آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507/ 6053انتهای پیام /*


پاسخ دهید