استقبال مردم آستارا از جانباز مدافع حرمبه گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا عصر چهارشنبه در آئین استقبال از این مدافع حرم در شهر لوندویل این شهرستان گفت: به حول و قوه الهی و به برکت تلاش رزمندگان و شهدا، طومار کفر و تکفیری ها در عراق و سوریه در هم پیچیده شد.
شهرستان آستارا 615 جانباز را در دفاع مقدس به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.

** اعزام کاروان راهیان نور آستارا به مناطق عملیاتی جنوب کشور
94 نفر از دانش آموزان مدارس دخترانه آستارا در قالب کاروان راهیان نور، با بدرقه مسئولان این شهرستان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
فرمانده سپاه مقاومت ناحیه آستارا در آئین بدرقه کاروان راهیان نور در محوطه سپاه ناحیه این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: زائران در قالب 2 اتوبوس طی چهار روز علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی، در آئین های یادواره شهدا و شب های خاطره و روایت جنگ در مناطق دوکوهه، شلمچه و اروند کنار شرکت خواهند کرد.
شهرستان آستارا 16 هزار دانش آموز دارد.

** صادرات افزون بر 125 هزار دلار محصولات لبنی از آستارا
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا از صادرات 18 تن پنیر و 20 تن شیر خشک به ارزش 125 هزار و 375 دلار از مرز زمینی گمرک این شهرستان به کشور روسیه خبر داد.
بهرام پور ضرب در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محموله با مجوز اداره کل دامپزشکی استان مازندران و نظارت شبکه دامپزشکی آستارا صادر شد.
وی افزود: صادرات فرآورده‌های دامی با توافق ایران و روسیه انجام می گیرد و محصولات دامی و لبنی با کیفیت ایران، نبض بازار روسیه را در دست گرفته است.
وی یاداور شد: پیش از این، 594 تن پنیر و 143تن شیر خشک از مرز زمینی این شهرستان به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده بود.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و تردد اتباع خارجی است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


پاسخ دهید