اختصاص 2 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به لرستانبه گزارش خبرنگارایرنا گودرز امیری روز دوشنبه در جلسه کارگروه امور اقتصادی و تولید استان در سالن جلسات استانداری بیان کرد:تسهیلات رونق تولید به خوبی در لرستان جذب شده و طرح هایی که به بانک معرفی شده اند تا پایان دی ماه تعیین تکلیف خواهند شد و تسهیلات مورد نیاز به این طرح ها پرداخت می شود.
به گفته وی همچنین تسهیلات اشتغال فراگیر نسبت به جمعیت بیکار شهرستان ها توزیع شده و برابر گزارش فرمانداری ها بخش زیادی از تسهیلات پرداخت شده و مابقی تاپایان دی ماه پرداخت می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: اعتبار این تسهیلات 4 هزار و 500 میلیارد ریال است که به نسبت جمعیت بیکار شهرستان ها تقسیم شده است.
وی اظهار کرد: تسهیلات روستایی نیز ابلاغ شده است و تاپایان هفته جاری توزیع شهرستانی انجام می شود.
امیری ادامه داد: اعتبار این تسهیلات نیز حدود 4 هزار و 500 میلیارد ریال است.
وی ادامه داد: شورای سرمایه گذاری خارجی در استان تشکیل شده است و دوره های آموزشی برای مدیران و کارشناسان برگزار شده است.
امیری افزود: در حال حاضر چهار سرمایه گذار خارجی جهت تولید انرژی خورشیدی اعلام آمادگی کردند که 2 مجوز نیز صادر شده است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان نیز با بیان اینکه بانک‌ها تسهیلات رونق تولید را که تاکنون پرداخت شده و تسهیلاتی که در حال پرداخت است را وارد سامانه سراسری کنند، بیان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید لرستان رتبه چهارم را با پرداخت به ۸۴ واحد با اعتبار 2 هزار و 360 میلیارد ریال دارد.
قدرت الله ولدی با بیان اینکه در سال گذشته ۸۴ واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها بوده و در همان سال ۱۸ واحد توسط آنها احیا شده است،بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد واحدهای تملک شده به عدد ۹۷ رسیده است.
7274/6060
خبرنگار: مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستیانتهای پیام /*


پاسخ دهید